Template
Template Template
Template Čtvrtek, 08 prosinec 2022 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Přírodovědná praktika na mokřadu v Raduni
Napsal Jakub Kubačka   
Čtvrtek, 16 červen 2016
Možná, že se na stránkách zpravodaje dost často objevují informace o hydrobiologických cvičeních. Není to náhodou. Vodní život vždy zaujme, je velmi rozmanitý a budeme se k němu vracet při každé příležitosti. Tentokrát jsme mokřad zkoumali se skupinou žáků šestých tříd ze základní školy Opava, Vrchní. 
Celý článek...
 
Navštívili jsme rozkvetlý Hvěvošický háj s místními přírodovědci
Napsal Jakub Kubačka   
Sobota, 11 červen 2016
Do lesního komplexu jihovýchodně od obce Hněvošice v blízkosti státní hranice s Polskem jsme se vydali již mnohokrát. Poprvé ale společně s majiteli částí Hněvošického háje Josefem Maiwaldem a majitelem malého lesíku spolu  s rybníkem na jeho okraji Josefem Vehovským. Snad i proto, že les obhospodařují drobní vlastníci je v tak zachovalém a zdravém stavu.
Aktualizováno ( Neděle, 12 červen 2016 )
Celý článek...
 
Představujeme odborného pracovníka SZM, Mgr. Lukáše Číhala, kterého zaujaly mechy
Napsal Jakub Kubačka   
Sobota, 04 červen 2016
Mgr. Lukáš Číhal je odborným pracovníkem kurátorem botanické podsbírky. Vědeckým zaměřením je bryolog. Oblasti jeho odborného zájmu je čeleď Orthotrichaceae, Evropa, centrální Asie. Zabývá se floristikou a bryogeografií.
Aktualizováno ( Neděle, 05 červen 2016 )
Celý článek...
 
Navštívili jsme Přírodní památku Hůrky
Napsal Jakub Kubačka   
Sobota, 04 červen 2016
V okrese Opava se nachází jeden Přírodní park Moravice, Národní přírodní rezervace Kaluža,  Národní přírodní památka Odkryv v Kravařích, 11 Přírodních rezervací a 6 Přírodních památek. Do kategorie Přírodní památka patří i Hůrky.
Aktualizováno ( Sobota, 04 červen 2016 )
Celý článek...
 
Krápníky v bunkrech pohraničního opevnění u Velkých Heraltic v Sádku
Napsal Jakub Kubačka   
Sobota, 04 červen 2016
Nedaleko od Sádku u Velkých Heraltic se nachází dělostřelecká tvrz nesoucí název ?Šibenice?s rozsáhlou sítí podzemních chodeb, spojující jednotlivé její části (bunkry). Veřejnosti je však podzemí nepřístupné. V bezprostřední blízkosti, pár desítek metrů od silnice do Velkých Heraltic, je pak volně přístupný jeden z jejich pěchotních srubů OP-S-38 Sádek. Navštívili jsme ho kvůli novotvarům krápníků a náteků, které se zde tvoří postupným  vysrážením z roztoků mineralizovaných průsakem z technických hornin. Na tento chemický proces jsme se zeptali geologa a speleologa RNDr. Rostislava Morávka.
Aktualizováno ( Neděle, 05 červen 2016 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 127 - 135 z 456
Template
Template Template Template
Template Template