Template
Template Template
Template Čtvrtek, 08 prosinec 2022 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Opavský přírodovědný zpravodaj - Listopad 2015
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 04 prosinec 2015

V listopadovém čísle našeho Zpravodaje přinášíme reportáž ze Soukromé přírodní rezervace akademických sochařů manželů Chráskových do Třebomi u polských hranic. S houbaři jsme se zúčastnili houbařské vycházky a byli jsme se podívat na Švédských šancích u Bohučovic. Byli jsme přítomni křtu další knížky Věry Koutecké. Publikace autorka doprovází svými fotografiemi a akvarely populárního malíře Ludvíka Kunce. V rozhovoru vyzpovídáme Aleše Poštulku, který vyznává paragliding a s námi se podělí o některé pohledy na opavskou krajinu z výšky.

Celý článek...
 
Návštěva, na kterou nikdy nezapomenu
Napsal Jakub Kubačka   
Sobota, 21 listopad 2015
U Vladimíra Badaye je jsme už viděli ledacos. O liškách jsme již psali. Choval doma snad všechna zvířata, ale mít sršně v obýváku?
Celý článek...
 
Opavský přírodovědný zpravodaj - Říjen 2015
Napsal Jakub Kubačka   
Čtvrtek, 05 listopad 2015
V říjnovém čísle Opavského přírodovědného zpravodaje zavzpomínáme na zahraniční akce, na jejichž organizaci se naše Natura Opava podílela. A že jich letos nebylo málo! Navštívili jsme opět  hlučínského zoologa Ladislava Badaye, který pojal výuku svého vnuka velmi nestandardně. Zajímá vás jak? Pozoroval s ním sršní hnízdo na stole v obývacím pokoji. Představíme si naše druhy hadů, kteří se již uložili k zimnímu spánku a v rozhovoru s Ladislavem Badayem se zamyslíme nad výchovou k ochraně přírody. 
Aktualizováno ( Čtvrtek, 05 listopad 2015 )
Celý článek...
 
Zamyšlení nad plevely na půdě ponechané ladem a co je to sukcese?
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 03 listopad 2015

Přípravné práce pro výstavbu severního obchvatu města Opavy a předtím provedený záchranný archeologický průzkum způsobily, že pozemek zůstal ladem. Stal se tak plochou, která vybízí ke studiu různých druhů plevelných rostlin. Byli jsme se tam podívat s člověkem z nejpovolanějších, Ing. Svatoplukem Rychlým z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského v Brně, Odbor diagnostiky, Diagnostická laboratoř Opava. Požádali jsme ho o odpovědi na několik otázek.

Aktualizováno ( Neděle, 08 listopad 2015 )
Celý článek...
 
Vzácní severští bahňáci na Opavsku
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 03 listopad 2015

Kurátor ornitologické sbírky Slezského zemského muzea Mgr. Libor Praus, Ph.D., nám poslal článek s vlastními fotografiemi vzácných severských bahňáků, které pořídil na Palhanci v Opavě a na Heřmanickém rybníku. 

Aktualizováno ( Neděle, 08 listopad 2015 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 154 - 162 z 456
Template
Template Template Template
Template Template