Template
Template Template
Template Úterý, 19 leden 2021 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Na ZŠ a MŠ v Opavě, Kylešovicích mají na chodbách plno žabiček
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 28 únor 2017
Z rozhovoru s ředitelkou ZŠ a MŠ Opavě - Kylešovice Mgr. Janou Marečkovou jsme zjistili, proč se kylešovičanům říká "Žabiaři". Není to v žádném případě hanlivé označení. Žabičky jsou užitečné a krásné. Pohled do ropuších zlatých očí vás uchvátí, stejně jako duhovky kuněk ve tvaru srdíčka. Nikdy neříkejte před dětmi, že žába je slizká a odporná. Raději si vzpomeňte na pohádku, kdy děvče políbilo žabáka a stal se z něho krásný princ.
Aktualizováno ( Úterý, 28 únor 2017 )
Celý článek...
 
Portugalci, Rumuni, Poláci, studenti Zemědělky a Natura Opava v projektu Fruitfarming
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 28 únor 2017
Návštěvy proběhly v rámci projektu Erasmus+ KA1 pod názvem Fruitfarming. Hlavním organizátorem projektu byl spolek Natura Opava. Účastníky byla bukurešťská univerzita, Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola v Opavě, organizace RUDE, která se zabývá rozvojem venkova z portugalské Covihly a střední škola z polského Kedziedrzyn-Koźle. Co všechno jsme navštívili?
Aktualizováno ( Neděle, 05 březen 2017 )
Celý článek...
 
Geologická exkurze - dejte dětem kladívko a jsou z nich rázem geologové
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 28 únor 2017
Kdybychom řekli, že jsme se nebáli připravit geologickou exkurzi pro žáky prvního stupně základních škol, tak bychom nemluvili pravdu. Kočička, když ji pohladíte, tak začne spokojeně vrnět. My říkáme, že přede, ale co kámen? Jak dětem vysvětlit rozdíl mezi živou a neživou přírodou? Je to někdy problém! A navíc, jak zabavit plný autobus dětí, když se půjdeme podívat na sopky a lávový proud, když sopečná činnost je sama o sobě tak záhadná a odtažitá. Vždyť sopka je jen hromada kamení, a co to je vůbec lávový proud? Že kameny uvnitř Země jsou úplně vřelé, takže mohou téct, se některé děti dozvěděly poprvé. Proto se také těm horninám, které vytečou z nitra Země říká horniny vyvřelé, i když jsou dnes již ztuhlé jako kámen.
Aktualizováno ( Úterý, 28 únor 2017 )
Celý článek...
 
Rozhovor s Karolem Pepichem, strážcem Strážovských Vrchů na Slovensku
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 28 únor 2017
Mgr. Karola Pepicha známe z přednášek, které mívá jako ředitel CHKO Strážovské vrchy v Čičmanech, rodišti naší maminky a babičky. Zaujal nás nejen svými znalostmi přírody, ale hlavně schopností je předávat všem, bez rozdílu věku.
Aktualizováno ( Středa, 01 březen 2017 )
Celý článek...
 
Vzpomenete si na Gritnerův mlýn?
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 28 únor 2017
Společně s Karlem Moravcem ze Strahovic, jsme zavzpomínali na osudy poslední rodiny žijící v Grittnerově mlýně mezi Hněvošicemi a Kobeřicemi. V roce 1946 zůstalo po Lousi Grittnerovi 6 nezletilých dětí (Helmut, Manfred, Ingrid, Else, Ditmar a Martin), kterým se stal Karel Moravec, děda Karla Moravce ze Strahovic, poručníkem. Vyřizoval za ně úřední záležitosti a vše, co děti potřebovaly, zajišťoval také provoz mlýna. Pokud se nebojíte kopřiv a dokážete překonat spadlé kmeny vrb, olší a topolů, objevíte dnes na pozemku mlýna i ovocnou zahradu. Poznáte ji podle  dvou jabloní a švestky. Určitě u plotu rostly lísky, které jsou nyní obrovské. To je vše, co zbylo z mlýna, který byl postaven v roce 1725.
Aktualizováno ( Středa, 01 březen 2017 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 91 - 99 z 453
Template
Template Template Template
Template Template