Template
Template Template
Template Středa, 23 září 2020 Template

Přihlášení

 
Template
Druháci na ZŠ Vrchní v Opavě se seznámili s pejskem Bibinou a kočkou Kitinou
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 07 červenec 2015

Jak se pejsek s kočičkou učili ve druhé tříd.

Nejlepší výuka je výuka prožitkem. A přírodověda k tomu přímo vybízí! Když se děti učí o zvířatech a rostlinách, je nejlepší zajít s nimi do přírody - do lesa, do parku, k vodě... Nebo naopak "pozvat" zvířata do školy a přímo je pozorovat! Druháčci ze ZŠ Opava Vrchní se takto seznamovali s nejčastějšími domácími mazlíčky - kočkou a psem. Ve vyučování mezi žáky se tak na chvíli ocitla kočka Terinka pes Bobina. 

Děti se tak dověděly o psím a kočičím životě nejlépe. Zjistily, kde a jak je možno si tyto nejčastější přátele člověka pořídit, jak se o ně starat, jak je vycvičit dovednostem a spoustu dalších zajímavostí. Zvířecí návštěva byla doplněna i povídkou o loveckém instinktu psa a kočky.

Téma psa a kočky se prolíná celým vyučováním. Také omalovánka, která čtení doplnila, dětem evokovala vzpomínky na zajímavou návštěvu, na kterou se jen tak nezapomene. Zajímavé příběhy z přírody, které učitelé i děti využijí k obohacení výuky jsou na adrese: Každý příběh je ilustrován jako obrázková osnova Boříkem Frýbou. Doporučujeme!

Nejlépe s učí o kočičce, pokud se na ni můžete podívat zblízka, pohledem do jejich očí zjistíte, že má jinou zorničku než my. Její je úzká štěrbinovitá, kdežto naše je kruhovitá. Kočka má zatažitelné drápky, které vysune jen, když chce třeba ulovit myš nebo se bránit. Kočka na kořist číhá a až je blízko, potom zaútočí.

Pejsek má kruhovitou zorničku jako člověk a drápky neumí do paciček zasunout. Pes se snaží kořist uštvat, proto musí být vytrvalý. Kočka zase trpělivá. Pejsek Bobina si také trpělivě počkal, než přišel po kočce Kitině na řadu.

Paní učitelka rozdala dětem Boříkovy omalovánky.

Omalovánku Boříka Frýby i povídku o tom, jak psi a kočky loví jinak si můžete přečíst v závěru zpravodaje. Děti si vykreslování omalovánky určitě vzpomenou na kočičku Kitinu a pejska Bobíka, kteří je navštívili.

zpravodajkveten12_20150703_1093144954.jpg
 zpravodajkveten13_20150703_1274405533.jpg
   

Text a foto Marcela Kubačková

Aktualizováno ( Úterý, 07 červenec 2015 )
 
<< Předchozí   Další >>
Template
Template Template Template
Template Template