Template
Template Template
Template Sobota, 20 duben 2024 Template

Přihlášení

 
Template
Opavský přírodovědný zpravodaj - Červenec 2013
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Pátek, 09 srpen 2013
Představujeme červencové číslo Opavského přírodovědného zpravodaje. Můžete se těšit na mnoho zajímavého. V rubrice  environmentální  výchova  představíme úspěšný projekt na ZŠ Boženy Němcové v Opavě, která se může nyní pochlubit novým školním arboretem. Pozveme vás na broukoviště v Městských sadech v Opavě.

V aktualitách vás Josef Zimola inspiruje k návštěvě botanické zahrady ve Štramberku. Entomolog Michal Týn vám prozradí mnoho zajímavého ze života brouků svižníků a podělí se o své zážitky při jejich fotografování. Nabídneme vám také zapojení do mezinárodního projektu Natury Opava - "Science Research Practice - Museum Neochori". Vyzpovídali jsme předního světového entomologa Slezského zemského muzea v Opavě pana Jindřicha Roháčka. Opět nechybí ani kvíz a omalovánka pro děti.

................................ zpravodaj7_20130809_1861240425.jpg
 
     
...
Nabízíme touto cestou zájemcům z řad učitelů, obcím, přírodovědcům a všem, kterým není životní prostředí lhostejné, aby se na měsíčníku podíleli. Můžete zde volně prezentovat své projekty, myšlenky a zajímavá pozorování. Měsíčník budeme distribuovat touto cestou na školy, instituce a obecní úřady v okrese Opava. Je také volně stažitelný na stránkách Natury Opava a ze stránek Statutárního města Opavy. Věříme, že tento ojedinělý projekt si najde své odběratele a informace budou užitečné pro další rozvoj přírodovědného povědomí čtenářů. Nápady a zkušenosti mohou zase obcím a školám poskytnout dávku inspirace pro jejich postoj k ekologii a životnímu prostředí, respektive k environmentální výchově a všeobecnému rozvoji. Prosíme o přeposlání zpravodaje všem, o kterých si myslíte, že by je mohl zajímat.
.
Těšíme se na vaše reakce, připomínky a podněty. Budeme rádi, pokud do měsíčníku přispějete!
Aktualizováno ( Neděle, 14 prosinec 2014 )
 
<< Předchozí   Další >>
Template
Template Template Template
Template Template