Template
Template Template
Template Úterý, 19 červen 2018 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Odborníci z arboret Moravské brány v Ratiboři a Nového Dvora se představili na konferenci v Opavě
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 19 červen 2018
Konference pod názvem Poznáváme krásy arboret a v polském překladu Poznajemy piękno arboretow proběhla v přednáškové síni Slezské univerzity dne 8. února 2018.  Představujeme odborníky z obou arboret a s referáty, se kterými na konferenci vystoupili. 
Celý článek...
 
Úzká spolupráce mezi mikrobiologem a lékařem je nezbytná tvrdí Jana Kunzová
Napsal Jakub Kubačka   
Pondělí, 14 květen 2018
Než začneme rozhovor s Mgr. Janou Kunzovou, upozorňujeme, že otázky jsou pokládány s vědomím, že si rozhovor přečtou i lidé, kteří nemusí mít základní informace o problematice, kterou jste studovala a v práci mikrobioložky ve Slezské nemocnici v Opavě využíváte.
Aktualizováno ( Pondělí, 14 květen 2018 )
Celý článek...
 
Věž poznání naučnou stezku nejen oživí, ale návštěvníkům dodá i nové informace
Napsal Jakub Kubačka   
Pondělí, 14 květen 2018
Jak se jmenuje tenhle strom, bylina, mech, kapradina a mnohé další lesní rostliny? Věž poznání vám odpoví na všechny vaše otázky. Stejně tak se dovíte, jak se jmenuje zvíře na obrázku a mnoho dalších zajímavostí o floře a fauně najdete na druhé straně tabulky, kterou otočíte. Věž poznání byla zhotovena pracovníky organizace Natura Opava.
Celý článek...
 
Červenající bedly rodu Chlorophyllum
Napsal Jakub Kubačka   
Pondělí, 14 květen 2018
Každoročně jsou hlášeny zažívací obtíže po jídle z červenajících bedel rodu Chlorophyllum z celé České republiky, Opavsko nevyjímaje...
Ačkoliv u nás roste mnoho desítek druhů, obecně mezi praktickými houbaři platí, že bedly jsou dvě. Bedla vysoká (nesprávně bedla jedlá) a bedla červenající. Obě jsou považovány za jedlé a dobré a asi nejchutnější hned po hřibech. Tuto tradici jsme v posledních letech nabourali na výstavách hub, kde se nám podařilo shromáždit hned několik druhů bedel a na cedulce u těch červenajících stálo "podezřelá, nejíst". Tím jsme se ovšem dostali do palby nekončících dotazů.
Celý článek...
 
Kamzíci v Hrubém Jeseníku 1913-2018
Napsal Jakub Kubačka   
Pondělí, 14 květen 2018
Jak probíhal boj o legalizaci kamzíka horského v Jeseníkách nám popsal spoluzakladatel spolku Jesenický kamzík Ing. Jiří Pecháček .
Spolek Jesenický kamzík může hrdě konstatovat, že jeho zásluhou odborné diskuze na různých úrovních podnítil pozitivní názorové posuny a nové pohledy na věc a že došlo ke společenskému konsensu, že kamzík horský zůstane i nadále ozdobou překrásné přírody Jeseníků jako doklad vyspělosti naši současné lesnické, myslivecké a ochranářské generace, jako živoucí doklad našeho obdivu, úcty a lásky k přírodě.
Aktualizováno ( Pondělí, 14 květen 2018 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 436
Template
Template Template Template
Template Template