Template
Template Template
Template Úterý, 26 leden 2021 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
KVÓTY NA POTRAVINY jako POKRYTECKÝ ČIN
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 22 leden 2021

Naše organizace Natura Opava se již mnoho let zabývá propagací ekologického zemědělství. Díky mezinárodním vzdělávacím projektům jsme navštívili snad už stovky farem, malých podniků a regionálních zemědělců jak u nás tak v Evropě. Za tu dobu jsem pochopil, že hlavním znakem maloproducentů (kterým má nový zákon o kvótách na české potraviny v českých supermarketech pomoct) je především podnikavost, hrdost a vlastní filozofie, která reflektuje ekologický přístup ke krajině a rodinný statut podnikání. Na tomto mají založený také svůj marketing a snahu "vychovávat" spotřebitele. Cenu si určují sami a zákazníci si rádi připlatí.
Snad i proto zákon odmítají všechny asociace soukromých zemědělců a podnikatelů, jako pokrytecký, nic neřešící a ve svém důsledku kontraproduktivní. Zastávala se ho pouze agrární komora sdružující velké podniky a "zkostnatělé svazáky". Jsem ekologicky smýšlející člověk, ale mám také v sobě pragmatismus a snad i kus ekonomického úsudku. Věřím v člověka jako jednotlivce a v to, že kdo umí číst, psát a počítat a má kousek informací z poza kopce se umí rozhodovat sám a tím bojovat za svoje přesvědčení, podnikání a místo na světě bez kvót, zbytečných norem a nařízení. To platí jak pro producenta, tak pro konzumenta.

Aktualizováno ( Pátek, 22 leden 2021 )
Celý článek...
 
Aktuality a CENÍK pro rok 2021
Napsal Jakub Kubačka   
Čtvrtek, 14 leden 2021
Aktuality v roce 2021 si přečtete v následujícím článku.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 14 leden 2021 )
Celý článek...
 
Nakreslit brouka jako živého umí málokdo, Jan Kobylák z Prahy to dokáže
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 17 srpen 2018
Na entomologické burze v Otrokovicich jsem potkal pražského entomologa Jana Kobyláka, který tam měl výstavku svých obrazů. Jeho kresby a obrazy jsem již znal jako naprosto věrné vyobrazení našich i cizikrajných brouků a jakéhokoliv hmyzu, se kterým přišel do styků. Využili jsme setkání ke vzpomínání na tábor v Agii Apostoli u města Prevezy v Řecku, kde se Janu Kobylákovi velmi líbilo a položil jsem mu několik otázek.
   
Celý článek...
 
Jak brouci ničí sbírky brouků
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 17 srpen 2018
Rušník muzejní Anthrenus museorum je 2 až 3 milimetry velký brouk, který má oválné tělo pokryté černými a okrově žlutými šupinkami tvořící tři příčné pásky.
   
Celý článek...
 
Beekeeping and its Role in Countryside Ecology and Rural Development
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 17 srpen 2018
Beekeeping and its Role in Countryside Ecology and Rural Development is supported by Erasmus+ in the program: Cooperation for innovation and the exchange of good practices 2017-1-CZ01-KA202-03555.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 09 leden 2020 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 454
Template
Template Template Template
Template Template