Template
Template Template
Template Úterý, 23 leden 2018 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Nejen o šelmách se zoologem, malířem a spisovatelem Ludvíkem Kuncem
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 19 duben 2016
Rozhovor s Ludvíkem Kuncem, našim předním znalcem šelem, je převážně věnován chovu rysů. Pestrá paleta aktivit tohoto mimořádného výtvarníka, zoologa a spisovatele, by však vydala na samostatnou knihu. Odpovědi z nahrávky rozhovoru zpracoval pracovník Slezského zemského muzea Mgr. Pavel Petr, vedoucí oddělení ochrany sbírkových předmětů.
Aktualizováno ( Úterý, 19 duben 2016 )
Celý článek...
 
Za kulmskými fosiliemi do lomu u Mokrých Lazců s geologem Martinem Hanáčkem
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 19 duben 2016
Jižně od Mokrých Lazců se nachází kamenolom odkrývající část geologické historie Opavska. Po sjezdu z kóty 370 m n. m., kde se nachází hradiště Přerovec, se k lomu dostaneme tak, že těsně před hlavní cestou odbočíme prudce vzhůru doprava. Zde vede nenápadná úvozová cesta, po které se vydáme a po cca 150 metrech se dostaneme do prostoru lomu. Autorem článku je doktorand Mgr. Martin Hanáček.
Aktualizováno ( Úterý, 19 duben 2016 )
Celý článek...
 
Penízovka sametonohá, houba, kterou vyhledávají labužníci i v zimě pod sněhem
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 19 duben 2016
Procházel jsem se zasněženou krajinou. V úžlabí větví staré vrby se zvedal nevelký kopeček. Odhrnul jsem sníh a odhalil medově žluté kloboučky celý trs milých houbiček. Našel jsem penízovku sametonohou Flammulina velutipes, podělil se s námi o houbařský zážitek opavský mykolog Vít Balner.
Aktualizováno ( Úterý, 19 duben 2016 )
Celý článek...
 
Uspořádání geologických sbírek ve škole je mnohdy nadlidský úkol
Napsal Jakub Kubačka   
Úterý, 19 duben 2016
Už jen přemluvit nebo sehnat učitele znalého geologických a paleontologických věd je na škole problém. Častěji se najde někdo mimo školu. Tak to vyřešili i na ZŠ Opava - Vrchní v rámci projektu - Třída v přírodě, příroda ve třídě?
Aktualizováno ( Úterý, 31 květen 2016 )
Celý článek...
 
Březnové setkání partnerů projektu Fruitfarming
Napsal Jakub Kubačka   
Neděle, 10 duben 2016

Ve dnech 10-12.3. 2016 proběhlo partnerské setkání partnerů v projektu Fruitfarming, jehož je naše organizace koordinátorem. Setkání proběhlo v Opavě. Za portugalskou organizaci RUDE se zúčastnili starosta města Covilha a ředitel organizace pan Carlos Pinto se svým společníkem projektovým  manažerem panem Hugo Gomezem. Za veterinární a zemědělskou univerzitu z Bukurešti se zúčastnili setkání paní docentka Maria Toader a pan profesor Valentin Roman. Za Masarykovu střední školu zemědělskou a VOŠ v Opavě garantka zahraniční spolupráce paní Radmila Šrajerová a pan Martin Valeček. Za posledního partera ze školy v polském Kedziedrzyn-Koźle dorazil na setkání manažer mezinárodních projektů pan Slawek Jakoniuk. Za Naturu Opava vedli setkání Jakub a Milan Kubačkovi. Autorem fotodokumentace byl Milan Kubačka.

Aktualizováno ( Neděle, 18 prosinec 2016 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 72 z 383
Template
Template Template Template
Template Template