Template
Template Template
Template Pondělí, 26 říjen 2020 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Učarovala mi botanika a za svými květinami se dostanu prakticky všude, tvrdí Jiří Gil
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 16 únor 2018
Botanika, který svůj vztah k rostlinám i k prostředí, ve kterém žije na Opavsku, dokáže vyjádřit i kresbami, znám již třicet let. Nejen já, ale i celá řada přírodovědců, kteří se zabývají botanikou, geologií a historií našeho regionu obdivují jeho vitalitu a znalosti. Byl zakládajícím členem TISu, SOP svazu ochránců přírody a nakonec i ČSOP Českého svazu ochránců přírody. Samozřejmě byl i členem České botanické společnosti.
Celý článek...
 
Jak na výuku přírodopisu na školách, se radili učitelé v Bolatickém skanzenu
Napsal Jakub Kubačka   
Středa, 14 únor 2018
V loňském roce se Sdružení obcí Hlučínska podařilo získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí na tvorbu metodických materiálů a pracovních listů pro výuku přírodovědy a přírodopisu na Hlučínsku.
Celý článek...
 
Není zahrada jako zahrada, aneb proč je důležitá krajinná mozaika?
Napsal Jakub Kubačka   
Sobota, 10 únor 2018
Celé letošní jaro a léto jsem měl možnost pečlivě sledovat vývoj na našich zahradách a v širším okolí. A to jednak na zahradě ve Štěpánkovicích (kterou máme po babičce) na Hlučínsku, ale také v mém novém domově v Malých Heralticích.
Aktualizováno ( Sobota, 10 únor 2018 )
Celý článek...
 
Fotograf Vladimír Duda a přírodovědec Jakub Kubačka obdivují krásy Řecka
Napsal Jakub Kubačka   
Sobota, 10 únor 2018
Poprvé se setkali letos na dubnové přírodovědné expedici, která byla směrována do oblasti Jónského moře k jachtařskému městu Preveza na Prevezský poloostrov. Cestou účastníci navštívili i ptačí rezervaci na umělé vodní nádrži Kerkini u řecko-bulharské hranici. Na dojmy z této expedice za přírodou jsme se jich zeptali.
Aktualizováno ( Neděle, 11 únor 2018 )
Celý článek...
 
Za krutihlavem obecným hnízdícím v dutině staré třešně nedaleko Opavy
Napsal Jakub Kubačka   
Sobota, 10 únor 2018
Je velký jako vrabec s krátkým špičatým zobákem a dlouhým ocasem. Opeření je nenápadné, svrchu hnědošedě skvrnité, zespodu špinavě bílé a žlutavookrové s tmavými proužky. Přes oko a po stranách krku se táhne jedna, přes střed temene a hřbet druhá tmavá páska. Obě pohlaví jsou stejná.  Má velmi ohebný krk, díky kterému dokáže otočit hlavu až o 180 stupňů. Je-li  vyrušen, zaujímá typický obranný postoj, při kterém syčí, ježí peří na temeni a kroutí hlavou (odtud český název krutihlav). Od ostatních datlovitých liší měkkým ocasem, který mu neumožňuje šplhat po stromech. V roce 2017 vyvedl mláďata na zahradě v Malých Heralticíc.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 55 - 63 z 452
Template
Template Template Template
Template Template