Template
Template Template
Template Úterý, 23 leden 2018 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Naučná stezka Hvozdnice poskytuje náměty pro vzdělávání studentů
Napsal Jakub Kubačka   
Středa, 16 březen 2016

Student maturitního ročníku Mendelova gymnázia v Opavě Jiří Blahut si několikrát prošel naučnou stezku Hvozdnice a zastavoval se u tabulí, na kterých jsou stručně popsány geologické děje, které v minulosti proměnily tuto oblast. Do redakce nám zaslal na toto téma seminární práci s fotografiemi a tak dokázal, že na stezce se dá učit nejen botanika a zoologie, ale i geologie. 

Aktualizováno ( Středa, 16 březen 2016 )
Celý článek...
 
Mořská akvaristika opět v Opavě
Napsal Jakub Kubačka   
Středa, 16 březen 2016
Ve středisku volného času na Husově ulici v Opavě jsou po mnoha letech znovu akvária s mořskou vodou. Ve stopách  zakladatele opavské mořské akvaristiky Oldřicha Kaplera kráčí zkušený akvarista Pavel Košťálek. Přejeme mu při znovuzrození mořské akvaristiky mnoho zdaru. 
Celý článek...
 
Pozvání do Arboreta Moravské brány v polské Ratiboři od ředitele Huberta Kretka
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 26 únor 2016
S naším přítelem, bývalým primátorem polské Ratiboře Andrzejem Markowiakem, jsme navštívili ředitele ratibořského Arboreta Moravské brány pana Huberta Kretka. Nejdříve jsme hovořili o mladé historii Arboreta a záměrech této vzdělávací a vědecké instituce i o možné spolupráci s Naturou Opava. Potom jsme se vydali na jeho prohlídku. Rozsáhlé území Arboreta má 162 ha. Objevili jsme malou zoologickou zahradu - Minizoo a Kouzelnou zahradu s bludištěm z živých plotů. V Arboretu jsou vytvořeny dvě naučné stezky - dendrologická a ekologická. Kromě toho je zde i mnoho jiných zajímavostí. Panu Hubertu Kretkovi jsme  položili několik otázek.
Celý článek...
 
Opavský přírodovědný zpravodaj - Leden 2016
Napsal Jakub Kubačka   
Čtvrtek, 18 únor 2016
V úvodu prvního Zpravodaje roku 2016 se zamyslíme nad spolupráci mezi lidmi, která se, jak všichni doufáme, bude vždy vyplácet. Dále nahlédneme do lužního lesa u Slavkova poblíž Opavy, podíváme se do osmé třídy ZŠ Opava, Vrchní, kde ve výuce zoologie preparovali brouky. Budeme se věnovat i mořské akvaristice, která byla ve Středisku volného času na Husově ulici znovu po letech otevřena, představíme opět preparát měsíce a mnoho dalšího... Na závěr jsme v rozhovoru položili otázky vedoucí oddělení přírodních věd SZM Mgr. Lence Jarošové, Ph.D. Představila nám své pracoviště a geologickou sbírku v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 18 únor 2016 )
Celý článek...
 
Opavský přírodovědný zpravodaj - Prosinec 2015
Napsal Jakub Kubačka   
Čtvrtek, 07 leden 2016
V prosincovém čísle Zpravodaje se zamýšlíme nad živými dárky dětem pod vánoční stromeček. Věnovali jsme tomu i omalovánku s povídkou. Letos by se dožil 100 let opavský přírodovědec Oldřich Kapler, věnovali jsme mu medajlonek v rubrice Osobnost. Zde si také můžete přečíst i o geologovi Vladimíru Kroutilíkovi a entomologovi SZM Jindřichu Roháčkovi. Byli jsme v Historické budově SZM na přednášce preparátora Michala Jakubce a výlovu rybníka Hvozdnice. V rozhovoru jsme se ptali ředitele Arboreta Moravské brány Huberta Kretka, který nás pozval na prohlídku Arboreta v Ratiboři.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 07 leden 2016 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 73 - 81 z 383
Template
Template Template Template
Template Template