Template
Template Template
Template Středa, 30 září 2020 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Rozhovor s malířkou Miroslavou Rychtářovou
Napsal Jakub Kubačka   
Pondělí, 13 březen 2017
Paní Miroslava Rychtářová žije a pracuje v Kyjovicích. Od dětství žije na vesnici obklopena loukami, lesy, přírodou. Toto prostředí je samozřejmě její inspirací. Ovšem velmi ráda má také architekturu, atmosféru měst, historii. Jelikož jsme se s ní několikrát setkali na výstavách opavské výtvarné skupiny X, se kterou pravidelně vystavuje, chtěli jsme ji představit také čtenářům.
Celý článek...
 
Regionální geologie v Moravskoslezském kraji jako nezbytná součást EVVO
Napsal Jakub Kubačka   
Středa, 08 březen 2017

Organizace Natura Opava je od 1.3. 2017 relizátorem projektu "Regionální geologie v Moravskoslezském kraji jako nezbytná součást EVVO" podpořeného státním fondem životního prostřed ČR číslem rozhodnutí 01391662 z roku 2017 výzvy 7/2016. Cílem projektu "Regionální geologie v Moravskoslezském kraji jako nezbytná součást EVVO" je rozšířit metodické zázemí pro poskytovatelé EVVO (lektory, koordinátory a pedagogy ) v Moravskoslezském kraji v dlouho opomíjeném až zanedbaném EVVO tématu - geologie. Cílem je tak vydat a distribuovat poskytovatelům EVVO metodický materiál (příručku), která bude zaměřená na regionální geologii v kontextu vzdělávacích potřeb dnešní doby a cílů moderní výuky EVVO.  Kompetence a vzdělání lektorů a pedagogů EVVO bude také zvýšena formou terénních exkurzí (workshopů - seminářů) pojatých jako specializační studium odehrávající se přímo v terénu na vybraných reprezentativních geologických lokalitách v Moravskoslezském kraji.

Aktualizováno ( Pondělí, 04 březen 2019 )
Celý článek...
 
Vodní mlýny a větrný mlýn v Sudicích
Napsal Jakub Kubačka   
Středa, 08 březen 2017
Pokračujeme v představování zapomenutých mlýnů na Hlučínsku. Tentokrát to jsou dva mlýny v Sudicích. Díky znalosti místních poměrů a vytrvalosti pana Benno Bernarda z Kobeřic a doporučení paní Viktorie Halfarové ze Sudic jsme se přes několik občanů dostali až k panu Plachtzikovi, který nás zasvětil do problematiky mlýnů a zavedl nás na místo, kde stál tzv. Horní mlýn. Prošli jsme lesíkem podél Oldřišovského potoka a zbytkem náhonu až k tomu místu. Bohužel jsme si ho mohli jen představit.
Celý článek...
 
Využití zámeckého parku ve Velkých Heralticích jako přírodovědné učebny
Napsal Jakub Kubačka   
Středa, 08 březen 2017
Přírodopis se dá učit i v zimě. Z některých stromů opadne listí, ale postavení pupenů na větvičce a kůra kmenů, stejně jako suché plody na stromu nebo pod ním, nám bezpečně prozradí, o jakou dřevinu se jedná. Dokázala nám to vychovatelka Dětského domova z Velkých Heraltic paní Marta Králová s dětmi na botanické vycházce v zámeckém parku. Přečtěte si ve fotoreportáži.
Celý článek...
 
Projekt Ponoř se do mikrokosmu
Napsal Jakub Kubačka   
Neděle, 05 březen 2017
Bez mikroskopu se neobejdou žádní vědci, potřebují jej lékaři, mykologové, biologové... My si představíme několik vědeckých disciplín, kde je mikroskop důležitým pracovním nástrojem. Žáci ze ZŠ Opava, Vrchní 19 měli příležitost setkat se s odborníky na botaniku, zoologii nebo mikrobiologii, kteří je zasvětili do tajů svých vědních oborů.
Aktualizováno ( Neděle, 05 březen 2017 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 73 - 81 z 452
Template
Template Template Template
Template Template