Template
Template Template
Template Úterý, 19 červen 2018 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Příběh stromu - Ginkgo knížete Liechtensteina
Napsal Jakub Kubačka   
Sobota, 10 únor 2018
Náš kandidát do ankety Strom roku za město Opavu je statný a krásný jinan, který se v současnosti spolu se svým sousedem platanem nachází poblíž budov Slezského zemského muzea a Mendelova gymnázia. Pamatuje dávné časy. 
Aktualizováno ( Sobota, 10 únor 2018 )
Celý článek...
 
Děti ze třetích a čtvrtých tříd navštívily sádrovcový důl v Kobeřicích
Napsal Jakub Kubačka   
Sobota, 10 únor 2018
Byla to už druhá společná geologická vycházka pro žáky základních škol, kterou organizoval ředitel ZŠ Žimrovice Mgr. David Šrom. Ta první proběhla vloni,kdy jsme navštívili sopky v okrese Bruntál, Velký Roudný, lávový proud v Meziněa Uhlířský vrch. Tenkrát to byla zcela jiná situace, svítilo slunce. Nyní  jsme nebyli v lese, ale v polní krajině, kde jsme prozkoumali sádrovcový důl v Kobeřicích a blízkou pískovnu. Naštěstí nepršelo, ale bylo právě po dešti, takže tomu odpovídala zablácená cesta, promočené zablácené boty a oděv. Byl to ten pravý geologický průzkum, jak poznamenal vedoucí exkurze Mgr. Martin Hanáček. "Správný geolog si musí na svém oděvu odnést vzorky geologických vrstev z místa, které prozkoumával." My jsem to dokázali. Jak se s tím potom vyrovnali rodiče, to už nevíme.  
Celý článek...
 
Jak se učí přírodověda žáků a učňů v zámku Velké Heraltice?
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 09 únor 2018
Nádherný anglický park poskytuje jeho současným obyvatelům zámku prostor pro konání přírodovědné výuky na dendrologické stezce a zároveň zapojení do různých environmentálních projektů. Patří mezi ně "Zelený domov", "Pohádkový park" a zmíněný projekt naučná stezka "Pod zámeckou věží". I na další projekty jsme se zeptali zástupkyně ředitele Střední školya Dětského domova Ing. Gabriely Sglundové.
Celý článek...
 
O největším trilobitu Hlučínska
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 09 únor 2018
Při pohledu na geologickou mapu Hlučínska bychom zde nálezy velkých trilobitů ani jiných prvohorních zkamenělin nečekali. Pouze jihojihovýchodně od Hlučína a jižně od Kozmic vystupují na povrch droby a břidlice obsahující zbytky prvohorních organizmů.
Celý článek...
 
Pavel Petr ze Slezského zemského muzea zkoumá sbírkové předměty z papíru
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 09 únor 2018
Vystudoval jsi Filozoficko-přírodovědeckou fakultu Slezské univerzity v Opavě, obor historie-muzeologie a v jeho rámci muzejní konzervaci a restaurování. V současné době jsi vedoucí Oddělení ochrany sbírkových předmětů Slezského zemského muzea, kam patří mimo jiné i konzervace a restaurování sbírkových předmětů, konkrétně např. materiálů z papíru a usní, na které se specializuješ. Známe tě také jako velmi vzdělaného, sečtělého a komunikativního člověka, téměř renesančního. Umíš se kvalifikovaně bavit téměř na jakékoliv téma. Víme, že mimo jiné miluješ historii a přírodu, nicméně v rozhovoru se zaměříme na tvůj vystudovaný obor a povolání v muzeu.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 54 z 436
Template
Template Template Template
Template Template