Template
Template Template
Template Středa, 23 září 2020 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
V jezírkách v opavských Městských sadech byl proveden kontrolní odlov ryb
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 16 únor 2018
Jezírka, prodělala od roku 2015 velkou proměnu. Byla odbahněnaa osázena  bahenními rostlinami. Betonové žlaby, kterými byla jezírka propojena, byly odstraněny a vytvořeny meandry.
Aktualizováno ( Pondělí, 26 únor 2018 )
Celý článek...
 
Nenápadný spolubydlící břehulí říčních je brouk drabčík Haploglossa nidicola
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 16 únor 2018
Náš dopisovatel entomolog Mgr. Jiří Procházka - student doktorandského na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně nám zaslal další článek, ve kterém nám představuje dalšího zajímavého brouka. Ten žije  konkrétně v hnízdních norách, které si v písečné stěně vytvoří břehule říční. V březnovém čísle jsme letos uveřejnili jeho článek o brouku, který žije v bobří srsti - blecháč bobří.
Celý článek...
 
Každý je svým způsobem parazit. Jediné co něco vyrobí jsou rostliny
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 16 únor 2018
Co nebo kdo je parazit? Do diskuse, kdo je či není parazit se nebudeme pouštět. To je záležitost sociologická a politická a patří tedy na stránky jiných časopisů. Budeme hovořit o poloparazitismu a mezi takové organizmy mezi rostlinami patří jmelí. Potřebuje k životu jen vodu spolu s rozpuštěnými nerostými látkami a tu čerpá z cév, na které se napojí na svém hostiteli. V následujícím článku uvedeme příklad, jak na jabloni, která uschla zahynulo i jmelí. Tak se potvrdilo pravidlo, že smrt hostitele znamená i smrt parazita.
Celý článek...
 
Školní arboretum zkvalitní výuku na škole Edvarda Beneše v Opavě - Kateřinkách
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 16 únor 2018
Dne 17. června 2017 otevřel hejtman moravskoslezského kraje Ivo Vondrák na opavské škole Edvarda Beneše školní arboretum. Arboretum přispěje k zlepšení výuky přírodopisu.
Celý článek...
 
Environmentální výchova Rostislava Herrmanna - ekologicko-výtvarné projekty
Napsal Jakub Kubačka   
Pátek, 16 únor 2018
Po úvodním zamyšlení nad významem rodiny pro formování dítěte a jeho vztahů k okolí a hodnotám bych se již rád věnoval projektům, které jsem, často s pomocí svých kolegů, realizoval na opavském Mendelově gymnáziu. Protože úvodní text byl na úrovni prolnutí biologie a výtvarné tvorby, budu dále nejprve psát o projektech, které sledovaly podobnou rovinu. K projektům, které byly zaměřeny téměř výhradně na biologickou tématiku se dostanu později.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 54 z 452
Template
Template Template Template
Template Template