Template
Template Template
Template Čtvrtek, 08 prosinec 2022 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Jak roste dřevo? / How Does Wood Grow?
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Čtvrtek, 27 srpen 2009

20.srpna jsem se zúčastnil vernisáže výstavy v Arboretu v Novém dvoře s názvem Jak roste dřevo? / How Does Wood Grow? Po slavnostním zahájení novým ředitelem Slezského zemského muzea Mgr. Antonínem Šimčíkem, návštěvníky výstavou provedl vedoucí Arboreta Ing. Miroslav Frank,CSc. Z každého slova a živého projevu, jak ho všichni známe, čišela radost ze sdělování velmi zajímavých informací o stromech, kterých si stále nedokážeme vážit tak, jak si zaslouží.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 05 květen 2011 )
Celý článek...
 
Kurt Gebauer se svými žáky vystavuje na Albertovci
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Čtvrtek, 27 srpen 2009
Ve dnech od 24.7. do 6.9.2009 probíhá na Albertovci výstava děl známého výtvarníka Kurta Gebauera, jeho žáků a pedagogů. Máte ještě čás vidět nevšední díla umístěna v místnostech a chodbách bývalé správní budovy, ve které se člověk může ztratit, vystrašit, pobavit se, ale určitě se zamyslet. Nakonec mu nic jiného nezbývá. Každé další slovo může jen atmosféru - dojmy, které jsme zde se synem a manželkou z výstavy měli, pokazit. Až při druhé návštěvě jsme si dojmy mohli utřídit a těšit se na další výstavu tohoto druhu.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 05 květen 2011 )
Celý článek...
 
Proč nechci psa ?
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Sobota, 08 srpen 2009

Být tak zvaně "in", znamená mít i psa a pokud možno takového, který zrovna letí. Asi právě proto se s nimi rozsypal pytel. Čtyřnozí miláčci doprovázejí nejen politika, úspěšného umělce či podnikatele, ale, bohužel, mnohdy i čistokrevného snoba.

Aktualizováno ( Sobota, 28 leden 2012 )
Celý článek...
 
9. setkání opavských a ratibořských žáků a studentů v Řecku
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Pátek, 17 červenec 2009
Od roku 2000, kdy se konalo mezinárodní setkání mladých ekologů, výtvarníků a historiků na základně Natury v řecké  Agii Apostoli u Prevezy poprvé, se letos již devátého setkání zúčastnili žáci z opavské ZŠ Englišova, ZŠ Oldřišov, 1. Základní školy v Ratiboři a studenti z II. Licea Adama Mickiewicza z téhož polského města.
Aktualizováno ( Pondělí, 25 listopad 2013 )
Celý článek...
 
Otevření nového Akropolského muzea v Athénách - byli jsme při tom
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Středa, 15 červenec 2009
Když jsme naplánovali třídenní poznávací výlet pro opavské a ratibořské žáky v rámci  9. Mezinárodního setkání mladých přírodovědců v Agii Apostoli u Prevezy, netušili jsme, že se ocitneme v Aténách přesně v den, kdy se bude slavnostně otevírat nové Akropolské muzeum. Mezi zvané hosty naše padesátičlenná skupina nepatřila, takže jsme se podle programu odebrali do Národního archeologického muzea. Náš lékař MUDr. Miroslav Kozelský stihl navštívit obě, kde mohl bohužel fotografovat jen mobilem. Jak se mu podařilo dostat se mezi pozvané vážené hosty, kteří měli výsadu zahajovací návštěvy nově otevíraného muzea, je jeho tajemství.
Aktualizováno ( Pondělí, 25 listopad 2013 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 379 - 387 z 456
Template
Template Template Template
Template Template