Template
Template Template
Template Pondělí, 25 leden 2021 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Proč nechci psa ?
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Sobota, 08 srpen 2009

Být tak zvaně "in", znamená mít i psa a pokud možno takového, který zrovna letí. Asi právě proto se s nimi rozsypal pytel. Čtyřnozí miláčci doprovázejí nejen politika, úspěšného umělce či podnikatele, ale, bohužel, mnohdy i čistokrevného snoba.

Aktualizováno ( Sobota, 28 leden 2012 )
Celý článek...
 
9. setkání opavských a ratibořských žáků a studentů v Řecku
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Pátek, 17 červenec 2009
Od roku 2000, kdy se konalo mezinárodní setkání mladých ekologů, výtvarníků a historiků na základně Natury v řecké  Agii Apostoli u Prevezy poprvé, se letos již devátého setkání zúčastnili žáci z opavské ZŠ Englišova, ZŠ Oldřišov, 1. Základní školy v Ratiboři a studenti z II. Licea Adama Mickiewicza z téhož polského města.
Aktualizováno ( Pondělí, 25 listopad 2013 )
Celý článek...
 
Otevření nového Akropolského muzea v Athénách - byli jsme při tom
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Středa, 15 červenec 2009
Když jsme naplánovali třídenní poznávací výlet pro opavské a ratibořské žáky v rámci  9. Mezinárodního setkání mladých přírodovědců v Agii Apostoli u Prevezy, netušili jsme, že se ocitneme v Aténách přesně v den, kdy se bude slavnostně otevírat nové Akropolské muzeum. Mezi zvané hosty naše padesátičlenná skupina nepatřila, takže jsme se podle programu odebrali do Národního archeologického muzea. Náš lékař MUDr. Miroslav Kozelský stihl navštívit obě, kde mohl bohužel fotografovat jen mobilem. Jak se mu podařilo dostat se mezi pozvané vážené hosty, kteří měli výsadu zahajovací návštěvy nově otevíraného muzea, je jeho tajemství.
Aktualizováno ( Pondělí, 25 listopad 2013 )
Celý článek...
 
Lejsek šedý Muscicapa striata vyhnízdil na balkoně paneláku
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Čtvrtek, 09 červenec 2009
Konečně jsme si mohli v klidu prohlédnout velmi nenápadného pěvce lejska šedého Muscicapa striata, který vzdáleně připomíná zbarvením samičku vrabce. Prozrazuje ho třeba třepotavý let a tenký dlouhý zobák.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 05 květen 2011 )
Celý článek...
 
Přeslička největší Equisetum telmateia v Hněvošickém háji
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Pátek, 03 červenec 2009
Přeslička největší Equisetum telmateia roste v okrese Opava na dvou místech. V Hněvošickém háji na jeho okraji blíže k vesnici a na několika mistech v Chuchelnském lese. Jarní lodyhy byly fotografovány 14.4. a letní 3.7. 2009 na okraji přírodní rezervace Hněvošický háj na jižním svahu nad rybníčkem mezi rezervací a vesnicí.
Aktualizováno ( Sobota, 30 červen 2012 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 379 - 387 z 454
Template
Template Template Template
Template Template