Template
Template Template
Template Čtvrtek, 02 červenec 2020 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Otevření nového Akropolského muzea v Athénách - byli jsme při tom
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Středa, 15 červenec 2009
Když jsme naplánovali třídenní poznávací výlet pro opavské a ratibořské žáky v rámci  9. Mezinárodního setkání mladých přírodovědců v Agii Apostoli u Prevezy, netušili jsme, že se ocitneme v Aténách přesně v den, kdy se bude slavnostně otevírat nové Akropolské muzeum. Mezi zvané hosty naše padesátičlenná skupina nepatřila, takže jsme se podle programu odebrali do Národního archeologického muzea. Náš lékař MUDr. Miroslav Kozelský stihl navštívit obě, kde mohl bohužel fotografovat jen mobilem. Jak se mu podařilo dostat se mezi pozvané vážené hosty, kteří měli výsadu zahajovací návštěvy nově otevíraného muzea, je jeho tajemství.
Aktualizováno ( Pondělí, 25 listopad 2013 )
Celý článek...
 
Lejsek šedý Muscicapa striata vyhnízdil na balkoně paneláku
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Čtvrtek, 09 červenec 2009
Konečně jsme si mohli v klidu prohlédnout velmi nenápadného pěvce lejska šedého Muscicapa striata, který vzdáleně připomíná zbarvením samičku vrabce. Prozrazuje ho třeba třepotavý let a tenký dlouhý zobák.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 05 květen 2011 )
Celý článek...
 
Přeslička největší Equisetum telmateia v Hněvošickém háji
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Pátek, 03 červenec 2009
Přeslička největší Equisetum telmateia roste v okrese Opava na dvou místech. V Hněvošickém háji na jeho okraji blíže k vesnici a na několika mistech v Chuchelnském lese. Jarní lodyhy byly fotografovány 14.4. a letní 3.7. 2009 na okraji přírodní rezervace Hněvošický háj na jižním svahu nad rybníčkem mezi rezervací a vesnicí.
Aktualizováno ( Sobota, 30 červen 2012 )
Celý článek...
 
Raduňský mokřad, vhodná ekopedagogická plocha
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Úterý, 26 květen 2009

Chcete-li, aby se žáci učili o přírodě přímo v přírodě, můžete s nimi zajít do blízkého lesa nebo do polí. Chcete-li si udělat celodenní výlet, pak navštivte Raduň. Je zde možno vidět rozsáhlý anglický park u zámku, oranžérii, památné stromy a zajímavou lokalitu Raduňský mokřad, který se nachází mezi silnicí z Opavy do Raduně a raduňskými rybníky.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 05 květen 2011 )
Celý článek...
 
Arboretum Nový Dvůr plné barev
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Úterý, 19 květen 2009

Arboretum v Novém Dvoře, které funguje jako součást Slezského zemského muzea od roku 1958 je nejčastěji navštěvováno v druhé polovině května. V tuto dobu kvetou rododendrony a azalky a listy dřevin si zatím uchovávají svěží barvy. 

Aktualizováno ( Pondělí, 26 prosinec 2011 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 379 - 387 z 452
Template
Template Template Template
Template Template