Template
Template Template
Template Čtvrtek, 02 červenec 2020 Template

Přihlášení

 
Template
Aktuality
Práce se třídou
Napsal PaedDr. Marcela Kubačková   
Sobota, 17 říjen 2009
Objevují se různé vztahové vazby,měnící se v čase, žáci hledají svoji pozici, status a roli, často se projevují i negativní tendence. Ty pak řešíme jako šikanu či stále aktuálnější kyberšikanu. Ne všichni jsou odolní a adaptaibilní čelit zmíněným sociálně patologickým jevům.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 02 únor 2012 )
Celý článek...
 
Je zážitková pedagogika opravdu objevem moderní doby?
Napsal PaedDr. Marcela Kubačková   
Sobota, 17 říjen 2009
Reakce na články Pane, pojďte si hrát, který napsal Marek Šulc,(1974) - lektor zážitkových a vzdělávacích programů, současně studující psychologii, článek vyšel v časopise Psychologie dnes 7-8/2006 s. 37-39, a článek Zážitková pedagogika jako inspirace pro moderní vzdělávaní od autora Ivo Jiráska (1964). Článek vyšel v časopise Moderní vyučování, červen 2006 s. 3-5.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 02 únor 2012 )
Celý článek...
 
Stříbrné jezero v Opavě v pohádkových barvách
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Středa, 14 říjen 2009
Teď je nejvhodnější čas navštívit zatopený sádrovcový důl u Opavy a to nejméně ze dvou důvodů. Ani ne tak kvůli tomu, že zde mohou návštěvníci vidět sádrovcový výchoz a ulomit si kousek minerálu, přičemž si mnozí uvědomí, že se o sádrovci učili ve škole. Někteří si dokonce vzpomenou, že z tohoto sádrovcového skokanského můstku skákali do Stříbrného jezera, a že se jmenuje "stříbrné" pravě proto, že krystalky sádrovce se ve vodě třpytí. To za prvé.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 05 květen 2011 )
Celý článek...
 
Čičmany s výstupem na Strážov
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Úterý, 13 říjen 2009
Při další návštěvě svérázné vesničky Čičmany jsme si naplánovali túru na nejvyšší vrchol Strážovských vrchů Strážov (1238 m.n.m.). Cesta vedla podél potoka Rajčanka, který pramení na svazích této hory. Na  podhorských rozkvetlých loukách byla spousta motýlů, na kamenných stráních se rychle pohybovaly ještěrky zední. Zkrátka jako vždy jsme byli přírodou okouzleni.  
Aktualizováno ( Pondělí, 25 listopad 2013 )
Celý článek...
 
Čičmany na Slovensku - rodiště naší babičky
Napsal RNDr. Milan Kubačka   
Úterý, 13 říjen 2009
"Čičmany, památková rezervace lidové architektury a jedna z nejsvéráznějších obcí na Slovensku, žije v podvědomí domácí a zahraniční veřejnosti jako přitažlivá a atraktivní národopisná lokalita se starobylým krojem, malovanými dřevěnicemi a svérázným folklorním projevem. Kamkoliv dnes v Čičmanech pohlédne oko návštěvníka, uvidí, že i vzhledem k těžkým životním podmínkám si obyvatelé Čičman uchovali po celé roky hluboký cit pro krásu, který se odráží v malovaných dřevěnicích, kroji a výšivkách. " To jsou slova Bc. Lenky Zúbekové z krásně zpracované publikace Krásou žiť, pojednávající  o lidovém oděvu v Čičmanech.
Aktualizováno ( Pondělí, 25 listopad 2013 )
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Následující > Konec >>

Výsledky 361 - 369 z 452
Template
Template Template Template
Template Template